10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول (MCU) از دید سایت فیگار

[ad_1]

مارول سالانه فیلم‌های زیادی منتشر می‌کند که پوسترهای فراوان جذابی دارند. دنبال ما باشید تا به 10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول بپردازیم.

فیلم‌های مارول طرفداران بسیاری دارند، زیرا با شروع قصـه‌های خودش از فاز اول توانست بهترین فیلم‌های کمیکی (معرفی و تحلیل بهترین فیلم های کمیک بوکی نتفلیکس) را تولید کند. کمپانی مارول طبق معمول قبل از اکران هر فیلم تبلیغات زیادی انجام می‌دهد و با انتشار تریلر و تیزرهای گوناگون طرفداران را فراوان شور زده می‌کند. همانطور که می‌دانید تبلیغات یک فیلم فراوان مهم است و نشان زیادی در فروش و شناخته شدن اون خواهد داشت.

تبلیغات مارول (بهترین فیلم های مارول 2022) معمولاً با انتشار تریلر فیلم (بهترین تریلر های مارول از دید سایت فیگار) شروع می‌شوند. همیشه اولین برگ برنده مارول تریلرهای بی‌نظیرش است و همیشه با استفاده از اون‌ها فیلم‌هایش را به بهترین نوع ممکن به تمام دنیا معرفی می‌کند. این یک راهکار فراوان خوب است، اما تقریباً یک بار مصرف می‌باشد. تریلر فیلم‌ها همیشه قبل از اکران اون‌ها بازدید بالایی دارند و سپس از منتشر شدن اون دیگر توجه زیادی به اون‌ها نمی‌شود.

تنها مورد تبلیغاتی که در طول تاریخ بهترین کارایی را دارد، پوستر فیلم (پوستر رسمی فیلم Scream) است. مارول همیشه سپس از انتشار تریلر، پوستر فیلم را هم منتشر می‌کند و می‌توان در اون‌ها نکات پنهان (حقایق پنهان فیلم، سریال و انیمیشن) زیادی پیدا کرد. پوسترهای این کمپانی از رنگ لعاب فراوان خوبی برخوردار هستند و سال‌ها پس انتشار فیلم از اون در سایت‌های مختلف استفاده می‌شود. در این مقاله تصمیم داریم 10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول را به شما معرفی کنیم.

10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول

پر رمز و رازترین پوسترهای سینما

شما می‌توانید فهرست 10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول را در یک دید در لیست زیر مشاهده کنید:

10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول
10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول

پوسترهای مارول (بهترین سریال های مارول 2022) در دید اول شاید فراوان مورد توجه قرار نگیرند، اما با اکران فیلم و آشکار شدن قصـه اون، متوجه ارتباط مخصوص جزئیات پوستر با قصـه فیلم خواهید شد. تا انتهای این مقاله با ما دنبال باشید تا به 10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول بپردازیم.

Doctor Strange In The Multiverse Of Madness (2022)

10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول
بهترین پوسترهای دنیای Marvel

فیلم پزشک “استرنج در چند جهانی دیوانگی” (تئوری های فیلم پزشک استرنج در دنیا های موازی جنون) در سال 2022 اکران شد و یکی از فیلم‌های مهم مارول به شما می‌رود. این فیلم پوستر فراوان جذاب و خاصی دارد. این پوستر تماماً در قطعه رنگ قرمز ساخته شده است و تقریباً تمام کاراکترهای فیلم را به نوعی در درجه خاصی از عکس قرار داده تا نقش اون‌ها در قصـه را نمایش دهد.

رنگ قرمز این پوستر می‎تواند به معنی نقش ویژه و مهم اسکارلت ویچ در این فیلم باشد. اگر این فیلم را دیده باشید، می‌دانید که واندا به یک شرور عظیم تبدیل شده و در تمام فیلم پزشک استرنج در تلاش است تا جلوی او را بگیرد. عکس سازی کمیک همانند این پوستر، به بیننده حس یک فیلم فراوان مهیج و ترسناک را می‌دهد. فیلم “پزشک استرنج در چند جهانی دیوانگی” (کمیک های نزد نیاز فیلم پزشک استرنج 2) یکی از بهترین پوسترهای مارول را دارد.

Avengers: Endgame (2019)

10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول
پوسترهای برتر Marvel

همه فیلم‌های دیگری که انتقام‌جویان (انتقام جویان مارول و Squid Game ) را به نمایش می‌گذارند، با نسخه‌های شیک لوگوی «A» در پوسترها عرضه شدند. با توجه به اینکه فیلم “انتقام جویان: آخر بازی” چگونه آخر یک دوره ده ساله را علامت می‌دهد و بر پایه رویدادهای فیلم انتقام جویان: جنگ ابدیت ساخته می‌شود، اولین پوستر این فیلم، تأثیرات کار تانوس بر روی انتقام جویان را به عکس می‌کشد.

در حالی که لوگوی انتقام جویان به خاکستر تبدیل می‌شود، پوستر با حاله تاریک‌ای پر شده است تا آخر فاز سه دنیای مارول را علامت دهد. اگر به دقت دید کنیم، لبه‌های لوگو با رنگ‌های فراوان سنگ‌های بی‌نهایت، شش سنگ قدرتمند که 22 فیلم دنیای مارول قبل از آخر بازی را به هم متصل کرده‌اند، می‌درخشند. این لوگو با جزئیات عالی به یکی از برترین پوسترهای مارول تبدیل شده است.

Guardians Of The Galaxy Volume 2 (2017)

10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول
برترین پوسترهای مارول

قطعه دوم فیلم محافظان کهکشان (بهترین کمیک های نگهبانان کهکشان) یکی از پوسترهای برتر Marvel را دارد. این پوستر به نکات فیلم و شخصیت اصلی اون، یعنی استار لرد با بازی کریس پرت نشانه زیادی دارد. کاراکتر پیتر کویل در این فیلم یک واکمن مخصوص از که از مادرش هدیه گرفته است را در همیشه با خود حمل می‌کند. در این واکمن پر از آهنگ‌های ستاره دهه 80 می‌باشد و پیتر علاقه زیادی به اون علامت می‌دهد.

این پوستر یک میکس آهنگ را علامت می‌دهد که روی هر کدام از نوارها اسم اعضای گروه محافظان کهکشان نوشته شده است. اگر توجه کنید هر کدام از نوشته‌ها به سبک رفتاری و سلاح‌های اون‌ها نشانه دارد و در انتهای اون‌هایک نوار را می‌بینیم که اسمی ندارد و علامت دهنده عضو حدید این گروه یعنی منتیس است. در طول قصـه این فیلم یک کاراکتر به نام منتیس به گروه اون‌ها اضافه می‌شود که قدرت کنترل عواطف افراد را دارد.

Mini-Sized Heroes – Ant-Man And The Wasp (2018)

10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول
بهترین پوسترهای مارول

به دلیل قدرت تغییر اندازه مرد مورچه‌ای (بهترین کمیک های مرد مورچه ای) و زنبورک، کوچک‌ترین اعضای انتقام جویان در دنیای مارول به شمار می‌روند. پوستر ماجراجویی اون‌ها در سال 2018 این داستان را با شخصیت‌های اصلی با بازی پل راد و اوانجلین لیلی که یک قطعه کوچک در مرکز اشغال کرده بودند، به معنای واقعی کلمه علامت داد.

این یک انتخاب خلاقانه برای تبلیغات و بازاریابی فیلم خوب است و اون را از سایر پوسترهای ساده مارول متمایز می‌کند که در اون قهرمان در سنجیدن با شخصیت‌های دیگر به نام یک غول عظیم ظاهر می‌شود. این پوستر یکی از بهترین پوسترهای دنیای Marvel (بهترین فیلم ها و سریال های مارول 2022) به شمار می‌رود، زیرا به سادگی تمام مفهوم کاملی از این فیلم را به بیننده منتقل می‌کند.

Spider-Man: Far From Home (2019)

10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول
10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول

اگر “مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه” یک فیلم کمدی نوجوانان بود، فیلم “مرد عنکبوتی: دور از خانه” هم به نام یک فیلم ماجراجویی و هم به نام یک قصـه ابرقهرمانی این داستان را جذاب‌تر کرد. پوستر این فیلم در سال 2019 رویکردی کاملاً ساده داشت تا به این فرضیه نشانه کند که ماسک مرد عنکبوتی مملو از برچسب های مسافرتی چسبانده شده بود.

پوستر دور از خانه می توانست شامل لحظاتی از شهرهای مختلف اروپایی باشد که پیتر پارکر و دوستانش از آنها دیدن می‌کنند، اما درعوض به طرز هوشمندانه‌ای با برچسب‌های پرواز و چوب مسافرت، ماجراهای بد اروپایی پارکر را نزد بینی می‌کند. مارول خلاقیت فراوان زیادی در ساخت پوسترهایش به خرج می‌دهد و پوستر این فیلم نمونه یکی از خلاقیت‌های این کمپانی است.

زیادتر بخوانید:

Eternals (2021)

10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول
10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول

همیشگی‌ها (هر آنچه که درباره فیلم اترنالز باید بفهمید) به نام یک گروه کاملاً جدید در دنیای سینمایی مارول در نظر گرفته شده بود که با قهرمانان ساده زمین همانند انتقام جویان تفاوت داشتند. این مخلوقات فرا زمینی با برخورداری از قدرت‌های ویژه و طول عمر طولانی، هر یک از اون‌ها سیاره را از نابودی نجات داده‌اند.

بنابراین، عادی است که پوستر این فیلم (فیلم Eternals (اترنالز 2021) ؛ بیگانگان باستان)، ابدی ها را در حال ظهور از طلوع خورشید جدید با سفینه فضایی خود در بالا علامت دهد. برچسب پوستر فیلم “در شروع…” که صحیح بالای عنوان قرار داده شده است، زمینه بیشتری را برای آنچه در آینده علامت خواهد داد، اضافه می‌کند.

Thor Ragnarok (2017)

10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول
10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول

یک داستان مشترک در تمام پوسترهای اصلی فیلم‌های مارول، نمایش گروه بازیگری جاه طلبانه در یک قاب است که با موضوعیت تخریب و ضرب وشتم در پس زمینه کامل می‌شود. فیلم ثور : رگناروک (بهترین کمیک های ثور) نه تنها با نمایش عمودی بازیگران خود، بلکه همچنین به طور کامل قطعه رنگی فیلم‌های ثور را دوباره تنظیم می‌کند تا ظاهر جدید‌تری به این پوستر ببخشد.

پوسترهای دو نسخه قبلی راگناروک با سایه های آبی تاریک بود و فضایی تلخ و مناسب را به اون اضافه می‌کرد. با این حال، پوستر یکی از بهترین فیلم‌های تایکا وایتیتی، نکاتی از سبز، آبی و قرمز را با هم ترکیب می‌کند تا حسی رنگارنگ به مخاطب منتقل شود. از آنجایی که فیلم متوجه می‌شود که ثور (بهترین کمیک های مایتی ثور) چکش خود را از دست می‌دهد و مدل موی جدیدی پیدا می‌کند، عادی است که سبک پوستر با دیگر فیلم‌های ثور متفاوت باشد.

Black Panther (2018)

10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول
10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول

پوستر پلنگ سیاه (بهترین کمیک های پلنگ سیاه ؛ شاه واکاندا را زیادتر بشناسید) نه تنها برای ظرافت سیاه و زرد‌اش، بلکه برای ارتباط تاریخی‌اش نیز متمایز می‌شود. با توجه به اینکه تیچالا یکی از اولین ابرقهرمانان سیاه پوست دنیای سینمایی مارول است، عکس پوستر از او در حال نشستن بر تخت به نظر می‌رسد که نشانه مستقیمی به عکس سرشناس نیوتون می‌باشد که روی صندلی نشسته و مسلح به تفنگ و نیزه است.

این عکس نمادین از پوستر سرشناس حزب پلنگ سیاه (تحلیل تریلر اول فیلم Black Panther Wakanda For Ever) در سال 1967 می‌آید، لباس سیاسی که نیوتن هم بنیانگذار اون بود. صحیح زمانی که پوستر منتشر شد، چندین طرفدار شروع به نشانه به شباهت‌ها و شکرگزاری مارول برای ساخت یک پوستر متفاوت و هوشمندانه کردند.

Spider-Man: Homecoming (2017)

10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول
10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول

فیلم مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه در واقع مبارزه یک ابرقهرمان برای نجات دنیا را علامت نمی‌دهد. این فیلم پیتر پارکر کم سن را در طول کارهای دبیرستانی‌اش و روابط عاشقانه‌ای که وابسته اون‌ها می‌شود را به عکس می‌کشد. پوستر این فیلم هم دقیقاً عمق این مطلب را می‌رساند که این فیلم قرار نیست در حد یک دلیل‌ انتقام جویان باشد و صرفاً تصمیم دارد تا زندگی شخصی کاراکتر اصلی فیلم را در کنار زندگی ابرقهرمانی‌اش به مخاطب نمایش دهد.

اگر به نکات ریز پوستر توجه کنید متوجه می‌شوید که تا چه حد به قصـه اصلی فیلم مربوط می‌شود و تقریباً قسمت‌های اصلی اون را علامت می‌دهد. این پوستر با عکس‌های برش خورده شخصیت‌های فیلم و دست نوشته‌هایی در گوشه و کنار اون حس یک دفترچه خاطرات از پیتر پارکر را به مخاطب ارائه می‌کند.

زیادتر بخوانید:

Captain America: The First Avenger (2011)

10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول
10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول

استیو راجرز با نام مستعار کاپیتان آمریکا (بهترین کمیک های کاپیتان آمریکا ) در اولین وجود خود به نام یک قهرمان جنگ جهانی دوم، بیشتر در جلدهای کمیک پر تلاش و فوق‌العاده‌ای به عکس کشیده می‌شد که مرد آبی‌پوش را به‌عنوان یک ابرقهرمان شجاع و خوشحال علامت می‌داد. با این حال، پوستر اولین وجود این شخصیت در دنیای مارول رویکردی هوشیارتر برای انسانی کردن شخصیت او دارد.

راجرز با وجود وطن‌پرستی عمیق آمریکایی و قدرت‌های ناشی از سرم ابر سرباز، لحظات درون‌گرایی خود را در میانه جنگ دارد. این پوستر علاوه بر علامت دادن تمام این نکات، علامت دهنده یک رهبر فراوان خوب و مورد اطمینان است که می‌تواند انتقام جویان را راهنمایی کند. او به نام اولین انتقام جو به خوبی در پوستر اولین فیلم خودش به عکس کشیده شد.

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار 10 تا از بهترین پوسترهای دنیای سینمایی مارول سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

سوال های متداول

آیا مارول در پوستر فیلم را لو می‌دهد؟

مارول همیشه نکات داستانی خود را در پوسترها جای می‌دهد، اما آنقدر مبهم است که سپس از دیدن فیلم تمام اون‌ها را متوجه خواهید شد.

آیا یاندو عضو نگهبانان کهکشان است؟

در قطعه اول این فیلم یاندو تقریباً یکی از دشمنان اون‌ها بود و در قطعه دوم در همکاری با این گروه جان خود را فدا کرد و تبدیل به یکی از اعضای نگهبانان کهکشان شد.[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا