کشت قراردادی گندم به قسمت خصوصی واگذار می گردد؟

[ad_1]

وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: از سال جاری کشت قراردادی گندم شکل می‌گیرد که کمک قسمت خصوصی ضرورت دارد.
به شرح صفحه اقتصاد، جواد ساداتی‌نژاد در یکصد و یازدهمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و قسمت خصوصی اظهار داشت: زمانی که در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی فعال بودم، صنف و صنعت به دنبال آزادسازی نرخ ارز بودند تا اینکه دولت در کنار قسمت خصوصی اون را اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه اصلاح قیمت فروش گندم باید مورد بررسی قرار بگیرد، افزود: در هفته آینده گفت‌وگو در این زمینه انجام خواهد شد و داستان به شکل کارشناسی بررسی می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص کشت قراردادی گندم گفت: این طرح از سال جاری اجرایی می‌شود و قسمت خصوصی باید در کنار دولت قرار بگیرد.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: مقرر شده در این طرح قرار داده متناسب با اقلیم به کشاورز اهدا شود و تامین مالی برای خرید سمی و کود و بیمه برای محصول در دستور کار قرار دارد تا معیشت کشاورز تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: با عملیاتی شدن این سازوکار مشکلات معیشت کشاورز حل می‌شود، تولید افزایش پیدا می‌کند و نیاز به واردات کاهش می‌یابد، اما برای اجرا نیاز به تامین مالی داریم که دولت، قسمت خصوصی و بانک‌ها باید با هم همکاری کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در تصمیم‌گیری‌های دولت واگذاری ذخایر مواد غذایی به قسمت خصوصی مطرح است، تصریح کرد: در این قسمت نیز می‌توانیم با قسمت خصوصی مشارکت کنیم.

ساداتی‌نژاد ضمن تقدیر از عملکرد قسمت خصوصی در تاریخ حذف ارز ترجیحی، گفت: قسمت خصوصی در مردمی سازی یارانه غیرتمندانه کمک کرد و کل زنجیره تامین کالا کارنامه همکاری درخشانی را ثبت کردند.

وی افزود:تاریخ تصمیم برای اصلاح تخصیص ارز ترجیحی، تمام صنوف از جمله لبنیات، دام و طیور خواهان اقدام در این زمینه بودند.

وی با تاکید بر اینکه در مردمی سازی یارانه، اصلاح اقتصادی فراوان سختی را به سرانجام رساندیم، بیان کرد: در اون تاریخ به گونه‌ای بود که مصرف کننده و تولید کننده باید دوشادوش یکدیگر از اون عبور می‌کردند که با موفقیت نیز به سرانجام رسید.

ساداتی نژاد در ادامه اظهار کرد: کشت قراردادی گندم از امسال انجام می‌شود که نیازمند کمک قسمت خصوصی است؛  آماده به واگذاری به قسمت خصوصی هستیم و همانطور که از ابتدا گفته شد صنف و صنعت می تواند گندم مورد نیاز خود را تامین کند.

منبع: تسنیم

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا