پتروپالایشگاه شهید قاسم سلیمانی ؛ نخستین قدم ایران برای عبور از پالایشگاه‌سازی + [عکس]

[ad_1]

پتروپالایشگاه شهید قاسم سلیمانی . کدام نماد‌های بورسی در این پالایشگاه سهیم هستند؟ در ادامه مطلب شهید قاسم سلیمانی پتروپالایشگاه دنبال فیگار باشید.

تفاهم‌نامه‌های مشارکت و فراهم‌ مالی ساخت پالایشگاه «مروارید مکران» و پتروپالایشگاه شهید سلیمانی امروز امضا شد.

پتروپالایشگاه شهید قاسم سلیمانی

نخستین قدم ایران برای عبور از پالایشگاه‌سازی + [عکس]

شهید قاسم سلیمانی پتروپالایشگاه
شهید قاسم سلیمانی پتروپالایشگاه

طرح پتروپالایشگاه شهید سلیمانی را می‌توان نخستین پروژه در حوزه تلفیق پالایش و پتروشیمی در سرزمین قلمداد کرد که هدف از احداث اون افزون بر عبور سرزمین از پالایشگاه‌سازی و حرکت به سو پتروپالایشگاه‌ها، ساختن ارزش اضافه و پیشگیری از ناپخته‌فروشی در جهت هم‌سویی با دید دولت و نزد‌بینی سند تحول است.

طرح پتروپالایشگاهی «شهید سلیمانی» با روی کارآمدن دولت سیزدهم، از سوی جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت مردمی پخش فرآورده‌های نفتی با رویکرد عبور از پالایشگاه‌سازی و حرکت به سو احداث پتروپالایشگاه منظور و جزئیات اون تدوین شد. پس از اون بود که طبق تبصره ۱ لایحه بودجه ۱۴۰۱، وزارت نفت برای احداث یک پالایشگاه نفت ناپخته به ظرفیت ۳۰۰ هزار بشکه در روز از محل منابع داخلی، فاینانس یا تحویل نفت ناپخته به پیمانکاران، مجاز شناخته شد و عملاً این پروژه درون مرحله اجرایی شد.

زیادتر بخوانید:

پتروپالایشگاه شهید قاسم سلیمانی

شهید قاسم سلیمانی پتروپالایشگاه
شهید قاسم سلیمانی پتروپالایشگاه

دومین نشست طرح ساخت پتروپالایشگاه شهید سلیمانی روز هفتم تیرماه امسال برگزار شد و جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت مردمی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از به زمین خوردن کلنگ احداث اون در بندرعباس در آینده‌ای نزدیک خبر داد. بر پایه این نشست، موارد و بندهای قانونی در ساخت این پتروپالایشگاه مصوب شد و حدود ۴۳۸ هکتار زمین در جوار پالایشگاه میعانات گازی ستاره دریا‌فارس در بندرعباس، به پتروپالایشگاه شهیدسلیمانی اختصاص داده شد.

بانک مردمی ایران با ۱۵ درصد، رفاه کارگران با ۱۵ درصد، بانک ملت با ۷.۵ درصد، بانک معامله ۷.۵ درصد و گروه تدبیر انرژی با ۱۵ درصد، شرکت صنایع پتروشیمی دریا‌فارس با ۱۵ درصد، شرکت اندوخته‌گذاری اهداف با ۱۵ درصد و شرکت مردمی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با ۱۰ درصد مشارکت به‌عنوان سهامداران این پروژه معرفی شدند.

پتروپالایشگاه شهید قاسم سلیمانی

شهید قاسم سلیمانی پتروپالایشگاه
شهید قاسم سلیمانی پتروپالایشگاه

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار پتروپالایشگاه شهید قاسم سلیمانی سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا