هشدار سیل در تهران ؛ شهروندان تهرانی مواظب تگرگ و سیلاب احتمالی باشید

[ad_1]

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران از هشدار سیل در تهران خبر داد. به گفته وی، احتمال دارد در مناطق شمالی به مخصوص در ارتفاعات تگرگ ببارد.

آبان تتر

مدیر کل مدیریت بحران پایتخت، حامد یزدی مهر، تاکید کرده که دستگاه‌های اجرایی استان باید برای مواجهه با سیلاب احتمالی مهیا باشند.

او با بیان اینکه رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در نواحی مستعد و احتمال بارش تگرگ در مناطق شمالی به مخصوص ارتفاعات استان تهران نزد‌بینی شده، در ادامه گفته که جاری شدن رواناب، آب گرفتگی برخی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها از اثرات این مخاطره محسوب می‌شود.

زیادتر بخوانید: دلیل وقوع سیل در تابستان چیست؟

هشدار سیل در تهران

یزدی مهر از صدور هشدار سطح نارنجی در استان تهران خبر داده و اعلام کرده است:

با توجه به رشد قابل ملاحظه ابر‌های همرفتی و کوشش سامانه بارشی برای چهارشنبه ۱۲ مرداد ماه تا پنج شنبه ۱۳ مرداد ماه این هشدار صادر شده است.

هشدار سیل در تهران

حامد یزدی مهر در ادامه اعلام کرده که در دلیل‌ وزش باد شدید ثانیه‌ای، رخداد مه و کاهش شعاع دید در ارتفاعات و گردنه‌های کوهستانی، احتمال اختلال در رفت و آمد خصوصا در جاده‌های کوهستانی وجود دارد. به همین خاطر، مردم می‌بایست طی این چند روز از کوهنوردی و همچنین پرواز با هواپیما‌های سبک و بالگرد اجتناب کنند. همچنین وی در ادامه افزود:

به مردم توصیه می‌کنیم از پارک ماشین در کنار درختان فرسوده خودداری کنند همچنین نسبت به مستحکم سازی سازه‌های موقت همانند لباس گلخانه‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی توجه واجب را داشته باشند.

در نهایت، مدیرکل مدیریت استانداری پایتخت تاکید کرده تمامی دستگاه‌های اجرایی، نیرو‌های امدادی راهداری و شهرداری‌های این منطقه در حالت مهیا باش قرار بگیرند و برای روبرویی با سیل در تهران آمادگی داشته باشند.

مطالب زیادتر در پونل:

.

آخر خبر

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا