شکل‌های مالی سال ۱۴۰۰ بانک دی به تصویب رسید

[ad_1]

سهامداران شکل‌های مالی منتهی به آخر اسفند ۱۴۰۰ بانک دی به تصویب سهامداران رسید.
به شرح صفحه اقتصاد به تعریف از روابط‌عمومی بانک دی، در این جلسه که  سحر سه‌شنبه ۱۱ مرداد ماه  ۱۴۰۱ با وجود ۵۸/۶۲ درصد از سهامداران و نمایندگان قانونی اون‌ها، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس و بازرس قانونی بانک به ریاست امیر‌عباس هاشمی‌نژاد، نایب‌رئیس هیئت‌مدیره بانک دی برگزار شد، سهامداران شکل‌های مالی منتهی به آخر اسفند ۱۴۰۰ را تصویب کردند.
علیرضا قیطاسی، مدیرعامل بانک دی در این مجمع ضمن ارائه گزارشی از کارها شکل گرفته توسط هیئت‌مدیره بانک با ابراز خرسندی از تحقق وعده برگزاری مجمع عمومی عادی به طور عالی سال منتهی به اسفند ۱۳۹۹ و مجمع عمومی عادی سالیانه ۱۴۰۰ در موعد قانونی پس از ۶ سال و نیز بازگشایی نماد بانک، گفت: این فرایندها علامت می‌دهد که قطار بانک دی روی ریل اصلی و راه صحیح خود قرار گرفته و آینده خوبی را می‌توان برای سهامداران اون متصور بود.
وی با بیان این که  پاسخ به مطالبات همه سهامداران به مخصوص جامعه هدف در اولویت وظایف هیئت‌مدیره بانک است، تاکید کرد: مطالبه گری، حق سهامدار است و ما نیز بر پایه عملکرد بانک به سهامداران پاسخ گو هستیم.
مدیرعامل بانک دی در ادامه به کارها انجام شده برای کاهش زیان انباشته بانک نشانه کرد و با بیان این که کاهش در هزینه ها در چند ماه ابتدایی سال عملیاتی شده است، گفت: بر پایه برنامه ریزی انجام شده، زیان انباشته باید در آخر برنامه تدوین‌ شده  به نزدیک صفر برسد و بانک به سود عملیاتی دست یابد.
قیطاسی، فروش اموال و املاک مازاد را یکی از مهم‌ترین کارها بانک در راستای اجرای قانون رفع موانع تولید اعلام و خاطرنشان کرد: بر این پایه، کارگروهی به طور جدی این مساله را پیگیری می‌کند، به طوری که بانک هر ماه یک مزایده برای املاک مازاد برگزار می‌کند.
مدیرعامل بانک دی افزود: همه املاک بانک احصا و بخشی از آنها ارزیابی شده که در فهرست واگذاری قرار گرفته اند، از این رو فرایند فروش املاک مازاد بانک با شتاب و دقت در حال انجام است.
وی همچنین به عزم جدی بانک به خروج از بنگاهداری نشانه کرد و با بیان این که  از ۱۳ شرکت وابسته به بانک، برنامه ریزی برای خروج از ۳ شرکت تا آخر شهریور ماه اجرایی می شود، گفت: برنامه واگذاری  بنگاه ها و شرکت‌های مازاد بانک در یک دوره  زمانی مشخص طراحی شده و در حال اجرا است.
در آخر این مجمع پس از استماع شرح حسابرس و بازرس قانونی، شکل‌های مالی منتهی به سال ۱۴۰۰ مورد تصویب حاضرین در مجمع قرار گرفت و اعضای هیئت رئیسه مجمع به سوالات سهامداران و حاضران پاسخ دادند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 0 میانگین: 0]

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا