بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر ؛ عصبانی‌ترین قاتلین خون‌حقیر

[ad_1]

فیلم‌های اسلشر، همیشه محبوب‌ترین قاتل‌ها را پرورانده‌اند. با ما دنبال باشید تا به معرفی بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر بپردازیم.

فیلم‌های ترسناک (بهترین فیلم های ترسناک 2022)، زیر ژانر‌های زیادی دارند که هر کدام عناوین مختلفی را معرفی می‌کنند. یکی از زیر ژانر‌هایی که از جمله کهنه‌ترین ژانر‌های موجود در سینما است و جزو ژانر‌های کلاسیک محسوب می‌شود، ژانر سلاخی، یا همان اسلشر (بهترین فیلم های اسلشر 2021) است.

این ژانر، قصـه قاتل‌هایی را علامت می‌دهد که، وابسته مشکلات روانی (روانی‌ترین شخصیت‌های تاریخ سینما) هستند، و تلاش دارند در طول فیلم، به مشمئز‌کننده‌ترین شکل ممکن همه را به کشتن برسانند. این آثار، اصولاً به شکل فیلم‌ شکل می‌گیرند و زمان برای قاتل فراوان کم است و این قاتل‌ها باید در کمترین زمان ممکن، همه را به کشتن برسانند.

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

عصبانی‌ترین قاتلین خون‌حقیر

فهرست عناوینی از بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر را در لیست زیر در یک دید می‌توانید ببینید:

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

فیلم‌های اسلشر، عموماً از یک فرمول ویژه پیروی می‌کنند که یک اقدام اشتباه در قبل دلیل تشدید اون شده، و با یک سالگرد نیرومند می‌شود و قاتل را دوباره احیا می‌کند. قسمت‌های اصلی این فیلم‌ها، به سه دوره‌ی کلاسیک از (1974-1993)، خود ارجاعی (1994-2000)، نئو اسلشر (2001-2022) تقسیم می‌شوند. با ما دنبال باشید، تا به معرفی بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر بپردازیم.

Laurie Strode

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

لوری استرود، یکی از برترین شخصیت های فیلم های اسلشر می‌باشد که در سری فرانچایز‌های هالووین، نقش قابل توجهی را ایفا می‌کند. لوری در اکثر فیلم‌های هالووین ظاهر شده، و یا نامی از او برده شده است. او در هر سری از فیلم‌ها، نقش مؤثر‌تری را ایفا می‌کند و اطمینان به نفس‌اش بالا‌تر می‌رود. می‌توان گفت، لوری جزو معدود شرور‌های زنی (بهترین فیلم های رازآلود با نقش اول زن بدجنس) می‌باشد که دلایل خوبی برای کشتن دارد.

Pinhead

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت فیلم های اسلشر

پین هد، یکی دیگر از شخصیت‌های سرشناس آثار اسلشر می‌باشد، که یک شیطان (بهترین انیمه های شیطانی) متفکر و باهوش در سری فیلم‌های Hellraiser است. او زمانی یک انسان بود، اما پس از آزمایشاتی که بر روی بدنش اعمال شد، او را به یک دیو مازوخیسم، تبدیل کرد.

او یک فرد باهوش است که افراد را صرفاً در مواقع ضروری می‌کُشد. به گفته‌ی آفریننده این کارکتر، یعنی کلایو بارکر، شخصیت این شرور، تحت تأثیرات شخصیت کُنت دراکولای سرشناس و خون‌آشام (بهترین فیلم های رازآلود خون آشامی)، بوده است.

او دارای توانایی‌های ماوراءالطبیعی زیادی دارد، و او می‌تواند اشیاء را از هوا احضار کند. ظاهر پین هد، با دیگر شخصیت‌های فیلم‌های اسلشر متفاوت است و سوزن‌هایی که درون صورتش کار گذاشته شده، او را متمایز می‌کند.

Pennywise

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

پنی وایز، بدون شک سرشناس‌ترین و شاید منفور‌ترین شخصیت فیلم‌های اسلشر است که یکی از عظیم‌ترین تأثیرات فرهنگی را بر روی یک شخصیت گذاشت. او، که بر پایه رمان ترسناک (ترسناک ترین فیلم ها بر پایه کتاب) آقای استفن کینگ خلق شده است، مردم را به خوف زیادی از دلقک‌ها مجبور کرد، و کاری کرد حتی کودکان نیز، از این قشر از جامعه، وحشت داشته باشند.

این دلقک دماغ قرمز، با خندیدن عصبی، و چشمان شیطانی که دارد، لرز را به پایه فقرات بینندگان درون می‌کند. او که هر 27 سال یک‌بار، از خواب طولانی زمان بیدار می‌شود، تلاش می‌کند بچه‌ها را بترساند و با خواندن خاطرات اون‌ها، عواطف‌شان را کنترل کند.

Leatherface

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

این شخصیت، که در سری فیلم‌های سرشناس کشتار با ارّه برقی در تگزاس وجود دارد، با نقابی شگفت آور و بی‌روح که از پوست انسان ساخته شده، و ارّه‌ای کُشنده (وحشیانه ترین سلاح ها در فیلم های ترسناک)، به جان شخصیت مقابل می‌افتد، و تلاش می‌کند بدترین شکنجه‌ها و دلخراش‌ترین مرگ‌ها (دلواپس کننده ترین مرگ در فیلم های ترسناک) را به عکس بکشد.

او به دنبال قربانیانش می‌دود، و تشنه‌ی خون است. در برخی از سکانس‌ها او تند تند به سو قربانی می‌رود، و صرفاً می‌خواهد او را به بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن شکنجه کند.

Ghostface

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

فیلم جیغ، شاید یکی از محبوب‌ترین فرانچایز‌های دوره‌ی خود ارجاعی فیلم‌های اسلشر بود، که شخصیتی ماسک‌دار، به اسم Ghost Face را به جهانیان معرفی کرد. این شخصیت در عین سادگی و با هوشمندانه‌ترین شکل ممکن، تینیجر‌های فیلم (بهترین فیلم ها و سریال های تینیجری 2022) را به کشتن می‌رساند.

او یکی از قاتلینی زبر دست دنیای اسلشر می‌باشد که صرفاً جهت مرگ و خوشی بردن کسی را نمی‌کُشد. او انگیزه‌های منطقی بر پشت اون ماسک دارد، که در آخر هر فیلم، مشخص می‌شود.

Norman Bates

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت فیلم های اسلشر

نورمن بیتز، که بدون شک بهترین شخصیت فیلم اسلشر می‌باشد، در فیلم Psycho آقای هیچکاک، نقش یک قاتل را بازی کرد، که از بیماری اختلال هویتی درد می‌برد. او شخصیتی توهمی دارد و در اکثر زمان‌، مادر خود را که مرده است تصور می‌کند.

او در ابتدای فیلم، فراوان ترسو و بزدل ظاهر می‌شود، اما تغییرات شخصیتی که آقای کارگردان، بر این کارکتر ساختن می‌کند، او را به شکل خاصی علامت می‌دهد. همچنین او جزو اولین قاتلین دنیای سینمای اسلشر به شمار می‌رود.

زیادتر بخوانید:

Hannibal Lecter

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

یکی از زبر دست‌ترین قاتلین محبوب دنیای سینمای کلاسیک، که به یک قاتل آدم‌‌حقیر سرشناس است. هانیبال لکتر یک قاتل روانی می‌باشد که به خوردن گوشت قربانیانش سرشناس است. او یک نابغه‌ای به شمار می‌رود که شخصیت کاریزماتیکی دارد، و وظیفه‌ی او را آنتونی هاپکینگز افسانه‌ای به بهترین شکل ممکن ایفا کرده است.

او مردی سادیستی است، که استاندارد‌های بالایی در موضوعات جاری‌شناختی (بهترین فیلم های روانشناختی تاریخ سینما)، و ذهن قربانی خود دارد. او یک قاتل زنجیره‌ای سنتی نیست، که قربانیانش را با چاقو بکشد، یا شکنجه کند. او تلاش می‌کند قربانی را مهمانی و ضیافتی عظیم دعوت کند، و با روش‌های فلسفی او را به کشتن برساند.

Freddy Krueger

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

فردریک چارلز، یا همان فردی کروگر، یکی از شخصیت‌های شرور فیلم کابوس در خیابان الم می‌باشد که فیلم‌های زیادی به همین اسم، بر محوریت این شخصیت ساخته شده است. او در خواب و رویا ردیف قربانی خود را می‌دهد و می‌ترساند.

او نیز یکی از قاتلینی می‌باشد که با دلایل منطقی به دنبال کشتن است و صرفاً جهت خوش‌گذرانی این کار را انجام نمی‌دهد. ظاهر او فراوان متفاوت می‌باشد و صورتش به دلیل سوختگی در آتش به شکل عجیبی در آمده است. او با کشتن فرزندان کسانی که عامل سوختگی صورتش هستند، به دنبال انتقام می‌باشد.

Jason Voorhees

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر

جیسون ورهیز، یک شخصیت خیالی، در سری فیلم‌های جمعه سیزدهم است، که به ماسک هاکی، و شمشیری در دست به دنبال قربانی‌هایش می‌گردد. او در کودکی، به دلیل چهره‌ی عجیبی که داشت توسط همسن‌های خودش مورد تمسخر قرار می‌گرفت و در یک روز جمعه‌ی سیزدهم، در یک دریاچه غرق شده، و الآن هر ساله از جایش بلند می‌شود و به نام یکی از عصبانی‌ترین شخصیت های فیلم های اسلشر کشتن و غارت می‌پردازد.

او در دنیای فردی کروگر قرار دارد و یکی از دشمنان، و رقیبان سرسخت قاتل خیابان الم به شمار می‌رود، که در سال 1999، شاهد یک فیلم مشترک بین این دو نیز هستیم.

زیادتر بخوانید:

Michael Myers

بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر
برترین شخصیت های فیلم های اسلشر

فیلم هالووین، یکی دیگر از فیلم‌های اسلشر می‌باشد که از عنصر خوف زیادی استفاده کرده است. او یکی از خونسرد‌ترین قاتلان دنیای سینمای اسلشر می‌باشد که توانایی‌های زیادی دارد. او ساکت است، و ابدا هیچ دیالوگی برقرار نمی‌کند و ابداً برایش با ارزش و مهم بودن ندارد که چه اتفاقی در حال چهره دادن است، مایکل با موسیقی پس زمینه‌ای که در حال پخش می‌باشد، کار خودش را انجام می‌دهد.

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین شخصیت های فیلم های اسلشر سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار، آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.

سوال های متداول

کدام شخصیت‌های اسلشر با یکدیگر فیلم مشترک دارند؟

دو شخصیت فردی و جیسون، در فیلمی به اسم Fereddy vs Jason، که در سال 1999 منتشر شده در کنار یکدیگر وجود دارند.

ژانر اسلشر چند دوره‌ی تاریخی دارد؟

ژانر اسلشر، به سه دوره کلاسیک، خود ارجاعی، و نئو اسلشر تقسیم می‌شود.[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا