بهترین تریلر های تاریخ سینما از دید سایت فیگار + [دانلود تریلر]

[ad_1]

امروز قرار است با لیستی شور‌انگیز روبرو شوید. لیستی از بهترین تریلر های تاریخ سینما از دید فیگار برای شما جمع‌آوری و رتبه‌بندی شده‌است.

یکی از محبوب‌ترین لیست‌های تاریخ را برایتان مهیا‌کرده‌ایم که در اون می‌توانید جذاب‌ترین و ‌شور‌انگیز‌ترین تریلر‌های تاریخ سینما را مشاهده کنید. در این لیست تلاش کرده‌ایم در کنار امتیاز کاربران تعداد نظر دهندگان را نیز لحاظ کنیم تا به نظرات مخاطبان بیشتری با ارزش و مهم بودن داده شود و لیستی محبوب را در برابر خود داشته باشیم.

بهترین تریلر های تاریخ سینما از دید فیگار

اندکی خوف را با هم تجربه کنیم 

در این قطعه فهرست عناوین بهترین تریلر های تاریخ سینما از دید فیگار را در یک دید می‌توانید مشاهده کنید:

  1. Drive
  2. Get Out
  3. The Usual Suspects
  4. Nightcrawler
  5. American Psycho
  6. Prisoners
  7. Seven
  8. Donnie Darko
  9. Memento
  10. Fargo
بهترین تریلر های تاریخ سینما
بهترین تریلر های تاریخ سینما

با ما دنبال باشید تا این لیست حیرت‌انگیز را با هم مطالعه کنیم و از گفتن و شنیدن و خواندن و دیدن اون‌ها خوشی ببریم.

Drive

بهترین تریلر های تاریخ سینما
بهترین تریلر های تاریخ سینما

در فیلم درایو که در سال 2011 اکران شد، رایان گاسلینگ نقش یک راننده بدلکار ناشناس هالیوود را بازی می‌کند که درگیر سرقتی می‌شود که اشتباه نزد می‌رود و جان خدمه و خانواده‌شان را به خطر می‌اندازد. اگرچه کارگردان نیکلاس ویندینگ رفن نزد از این چندین فیلم را کارگردانی کرده بود، اما در درایو بود که سبک خود را برای فیلم‌های تریلر و شور‌انگیز ساختن کرد.

گاسلینگ در سال 2006 نامزدی اسکار را برای فیلم درام Half Nelson دریافت کرد، اما در فیلم درایو جذابیت خود را به نام یک ستاره بالقوه اکشن به نمایش گذاشت. بیراه نیست اگر بگوییم که نقش‌های او در فیلم‌هایی همانند بلید رانر ۲۰۴۹ و مرد خاکستری، در بین دیگر فیلم‌های او پس از درایو، وجودشان را مدیون این نقش جذاب هستند. این فیلم با بازی خوب، کارگردانی عالی و مهمتر از همه، داستانی جذاب شما را به وجد می‌آورد و ساعاتی شور‌انگیز را برایتان می‌ساد.

دانلود تریلر از یوتیوب

Get Out

بهترین تریلر های تاریخ سینما
بهترین تریلر های تاریخ سینما

جردن پیل به مهربانی Get Out و Us خود را در حوزه ترسناک پابرجا کرده است و با سطح صبر بالای مخاطبین برای فیلم Nope مشخص است که با فیلمی جذاب مواجه خواهیم شد. در واقع، او با توجه به تخصص خاصی که در زمینه ژانر ترسناک دارد، یکی از اون کارگردانانی است که می تواند یک بازی ویدیویی عالی بسازد.

اما همه چیز با Get Out شروع شد. فیلمی محصول سال 2017 که به شایستگی واقعاً شور‌انگیز است، همچنین دارای تفسیرهای درخشانی درباره نژاد و محوریت مداوم اون در جامعه آمریکایی است، در حالی که این مسائل قرن‌هاست که مطرح بوده است. «برو خارج» همچنین برای تماشاگرانی که چندان با این داستان دوست نبودند، جذاب به نظر می‌رسید. همه این عناصر با هم ترکیب شدند تا Get Out را به یک کلاسیک توانا و پایدار تبدیل کنند.

دانلود تریلر از یوتیوب

The Usual Suspects

بهترین تریلر های تاریخ سینما
بهترین تریلر های تاریخ سینما, برترین تریلر‌های تاریخ سینما

عنوان فیلم با الهام از تعریف قول کازابلانکا «مظنونان ساده را جمع کنید» انتخاب شده است. فیلمی جنایی و نئو نوآر، که تعریف قول های به یاد ماندنی زیادی دارد و یک دلیل‌ برجسته در ژانر خود می‌باشد.

The Usual Suspects یک قصـه ساده دارد، یک اتاق بازجویی قصـه فیلم را روایت می‌کند. اما همه چیز آنطور که به نظر می‌رسد نیست، زیرا این تریلر تلاش برای ردیابی کیسر سوزه، یک شخصیت مرموز و مغز متفکر جنایتکار را دنبال می‌کند. پیچ و تاب‌های قصـه، بینندگان را سرپا نگه می‌دارد، و حتی در تماشای مکرر، مشاهده جزئیات کوچک فیلم مجدد برایتان خوشی‌قسمت است.

دانلود تریلر از یوتیوب

Nightcrawler

بهترین تریلر های تاریخ سینما
بهترین تریلر های تاریخ سینما, برترین تریلر‌های تاریخ سینما

فیلم‌های محبوب عموماً قصـه قهرمانانی را دنبال می‌کنند که به یک مسافرت اخلاقی می‌روند و به نوعی در راه رشد حرکت می‌کنند، یا سقوطی می‌کنند و یا پایانی خوش را به‌دنبال دارند، اما Nightcrawler متفاوت است. جیک جیلنهال را مردی پرکار اما بی‌وجدان می‌بینید که برای کسب سود درون دنیای فیلم‌برداری از جنایات و تصادفات می‌شود.

در حالی که اهداف شخصیت جیلنهال تمجید برانگیز است، روش‌های او برای رسیدن به اون‌ها فراوان زیاد غیراخلاقی است و به این دلیل تماشاگر وقت تماشای فیلم دائماً درگیر می‌شود. چیزی که همه چیز را در کنار هم نگه می‌دارد و بینندگان را درگیر می‌کند، اجرای جیلنهال است که درر مراسم همان سال از نامزدی اسکار محروم شد.

دانلود تریلر از یوتیوب

American Psycho

بهترین تریلر های تاریخ سینما
بهترین تریلر های تاریخ سینما

کریستین بیل دو دهه قبل از اینکه در فیلم Thor: Love and Thunder نقش یک خدا را بازی کند، نقش پاتریک بیتمن تاجر وال استریت را در یکی از بهترین فیلم‌هایش در دهه 2000، به نام American Psycho را بازی کرد.

صحیح همانند Nightcrawler، شخصیت اصلی از نظر اخلاقی نفرت‌انگیز است (با فرض اینکه آنچه در فیلم به عکس کشیده شده است واقعاً اتفاق افتاده است)، با این حال بینندگان مجبور هستند قصـه را از دید او دنبال کنند. شور‌ فیلم زیادتر از تنش‌ها از خوف وابسته شدن او ناشی می‌شود. American Psycho یک فیلم جذاب است، اگرچه از خشونت به نام تفسیری در مورد حرص و آز استفاده می‌کند اما درسی فراوان خوشگل و دقیق در آخر به مخاطب خود می‌دهد.

دانلود تریلر از یوتیوب

Prisoners

بهترین تریلر های تاریخ سینما
بهترین تریلر های تاریخ سینما, برترین تریلر‌های سینما

Prisoners چندان مورد استقبال قرار نگرفت زیرا Arrival، Blade Runner 2049 و Dune تا حد زیادی بر اون سایه انداختند. Prisoners یک تریلر روانشناختی درباره ناپدید شدن دو دختر است که پلیس به دنبال رباینده آنهاست و پدر یکی از دختران که تلاش پلیس را کافی نمی‌یابد خود دست به کار می‌شود و در جستجوی دختر گمشده‌اش دست به کاری بد اما زیرکانه میزند.

هر تاریخ که کودکان اساس یک فیلم جنایی هستند، مخصوصا در مورد آدم ربایی، همیشه به دلیل “معصومیت” اون‌ها، نگرانی‌ی مخاطب افزایش می‌یابد. آخر قصـه ممکن است تاریک ترین آخر ممکن نباشد، اما در سراسر فیلم نگرانی و خوف ناشی از یک آخر تلخ شما را در خود غرق می‌کند.

دانلود تریلر از یوتیوب

Seven

بهترین تریلر های تاریخ سینما
بهترین تریلر های تاریخ سینما, برترین تریلر‌های سینما

فیلم 7 با پایانی که سوالات بینندگان را بدون پاسخ باقی می‌گذارد، یکی از ناراحت‌کننده‌ترین فیلم‌های تمام دوران است. آخر اون صرفاً نقطه اوج وقایعی است که توسط یک قاتل سریالی سادیسمی انجام می‌شود و می تواند هر کسی را مجبور به زیر سوال بردن ارزش‌های انسانی کند. قاتل اون واقعاً بد است.

برای برخی از بینندگان، بی‌شک این تلخی چیزی است که Seven را فراوان جذابتر می‌کند. آخر‌های دوباره و پیچیده نیز فیلم‌های خاطره انگیزی را ساختن می‌کنند. اما در زیر این پوسته، نوعی امید به انسانیت وجود دارد که توسط شخصیت مورگان فریمن تجسم یافته است. او در آخر قصـه بدبینی‌اش نسبت به مردم را که در ابتدای فیلم به نمایش گذاشته شده بود، از دست می‌دهد. از این منظر، این فیلم در مورد یافتن خوبی ها و جنگیدن برای آنها است.

دانلود تریلر از یوتیوب

Donnie Darko

بهترین تریلر های تاریخ سینما
بهترین تریلر های تاریخ سینما

جیک جیلنهال استعدادی ناب در وجود در فیلم‌های شور‌انگیز دارد. او ستاره اصلی در فیلمهای Nightcrawler، Prisoners و Donnie Darko است. این کلاسیک محصول 2001 ترکیبی از علمی تخیلی، فانتزی است و حتی حس ماوراء طبیعی را بررسی می کند تا چیزی واقعا منحصر به فرد را ارائه دهد.

فیلم دانی دارکو تصویری از یک نوجوان دور و بر شهر در آغاز دهه 2000 را روایت می‌کند که با تجربیات عجیبی برخورد می‌کند که می‌تواند توهم باشد یا چیزی فراوان واقعی اما غیرقابل توضیح.

دانلود تریلر از یوتیوب

Memento

بهترین تریلر های تاریخ سینما
بهترین تریلر های تاریخ سینما, بهترین تریلر‌های تاریخ

اولین فیلم پرهزینه کریستوفر نولان، یادگاری، اولین تلاش کارگردان برای بازی با تاریخ، سکانس و علیت بود. زیادتر فیلم‌ها قصـه را مستقیماً روایت می‌کنند و برخی ممکن است از فلاش‌بک‌ها برای اضافه کردن چاشنی به داستانشان استفاده کنند. اما Memento قسمت‌هایی از قصـه خود را رو به جلو و برخی دیگر را رو به عقب تعریف می‌کند و فیلم در بین به آخر می‌رسد.

حتی امروز هم نولان هنوز در بین معدود همتایان خود قرار دارد که در زمینه فیلمسازی به اندازه او مبتکر هستند و سبک خودش واقعاً در این زمینه می‌درخشد. در حالی که شوالیه تاریکی، Inception، Interstellar یا Dunkirk به احتمال فراوان به نام شاهکارهای نولان در این سبک شناخته می شوند، اما تعداد کمی از این فیلم‌ها از ساختار داستانی استاندارد فاصله گرفتند و به اندازه Memento زمینه سبک جدیدی را آماده کردند.

دانلود تریلر از یوتیوب

Fargo

بهترین تریلر های تاریخ سینما
بهترین تریلر های تاریخ سینما, بهترین تریلر‌های تاریخ

تنها یک فیلم در بین 10 فیلم برتر جای خود را به مجموعه تلویزیونی اسپین آف خود داد و فارگوی برادران کوئن تنها فیلمی است که می تواند این ارزش فراوان داشتن را به دست آورد. این فیلم جنایی کمدی سیاه که در سال 1996 اکران شد و در شهر سرشناس فارگو، در داکوتای شمالی اتفاق می‌افتد، در مورد تحقیقات یک کلانتر از یک سری کشتن است که به دستور یک فروشنده ماشین و توسط دو جنایتکار که او استخدام کرده است، انجام شده است.

فارگو با داستانی تعجب‌انگیز و تداخل کمدی-درام‌ که کوئن‌ها با اون شهرت خود را به دست آوردند، آنچه را که درام خوانده می‌شود به یک تریلر جنایی تبدیل می‌کند و ماهیت کمدی به اون می‌دهد که اون را به یک ژانر برجسته تبدیل کرده‌است. اگرچه کوئن‌ها داستانشان را از کتاب کورمک مک کارتی به نام هیچ کشوری برای پیرمردها اقتباس کردند، اما نکات کمی از قصـه این فیلم در اون کتاب وجود دارد.

دانلود تریلر از یوتیوب

زیادتر بخوانید:

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین تریلر های تاریخ سینما سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود آگاه کنید. شما می‌توانید به نام نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد فیلم ، نقد سریال ، اخبار سینما و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با اون بر روی لینک نویسنده مهمان کلیک نمایید. در ضمن شما همراهان گرامی می‌توانید به اینستاگرام فیگار جهتِ شناختِ مهمترین فیلم های ژانرهای مختلف و کوتاه نقد و بررسی‌های فیلم‌های روز دنیا مراجعه کنید.[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا